| Laurentiu_Irimia_2002 a întrebat:

I7 7700 non k pe o placa de baza cu chipset h110 si 16 gb ram si gtx 1060 3gb.E ok pentru gaming?

ps.-placa de baza nu o schimb

4 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Placa de baza este slaba si foarte rau ca tu nu vrei sa o schimbi! Dar in principiu e ok cu toate ca ti-as recomanda varianta cu 6gb!

| marian37 a răspuns:

Eu as merge pe un i5 kaby lake si un 1060 varianta cu 6gb. Placa de baza cu chipset h110 este destul de slaba, chiar trebuie s-o schimbi.

| Laurentiu_Irimia_2002 explică (pentru marian37):

Cum adica e slaba? vrei sa spui ca nu pot sa fac oc si ca nu are iluminare RGB? asta inseamna ca e slaba?

| marian37 a răspuns (pentru Laurentiu_Irimia_2002):

Nu numai ca nu poti face oc dar procesorul nu functioneaza la capacitate maxima pe o astfel de placa. Nu e cine stie ce dar este.