| Cristian0009 a întrebat:

Imi iau un laptop cu procesor i5 2.2 ghz, iar fifa 16 cere quad core 2. 4ghz imi va merge? imi poate rula ori nu se poate din cauza procesorului(celelalte piese nu conteaza sunt cu mult peste) dau funda, repede va rog

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

DA! Sigur ca va rula! La laptop-uri Urca mult peste ce arata acolo, adica la tine arata 2, 2 Ghz - va urca pana la aproximativ 3, 1 Ghz! Bafta!

2 răspunsuri:
| liviu890 a răspuns:

Depinde ce placa video are! Sa nu fie din aia integrata, ca daca e integrata s-ar putea sa iti mearga, dar sa ai lag mare. Ce memorie RAM ai la laptop?

| Cristian0009 explică (pentru liviu890):

Placa video amd radeon r5 330 2gb nu e integrata si 4gb ram, imi va merge, nu?