| Neymar96 a întrebat:

Imi merge gta 4 foarte greu desi am 4gb ddr3 ram, 2gb placa video, i3 2.2 procesor ma puteti ajuta dau funda happy

Răspuns Câştigător
| Danişor a răspuns:

Salut Prietene! Lasa-ma sa te lamuresc.GTA IV nu a fost niciodata bine optimizat si de aceea iti merge greu dupa mine ai un calculator super bun dar cum am mai spus de 1000 de ori gta iv nu a fost bine optimizat.Ti-as sugera sa iti iei de pe net patchul 1.0.7.0 care mai reduce din lag si mai poti lua si programul game booster cu aceste 2 programe mai reduce lagul din joc sper ca te-am ajutat machiar am incercat. Funda?

| AlexanderAlex12 a răspuns (pentru Danişor):

Auzi, dar pe Razer Game Booster de ce nu merge sa imi fac un cont?

Asi dori sa imi raspunzi pe email daca se poate : id-florin814sa@yahoo.com

sau pa fecebook - Florin Meauta ori pe skype flrin.814sa.Mersi

10 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Daca zici ca iti merge foarte greu creca este de la Cooler sau de la ventilatoare daca nu raceste destul de bine circuitele se incalzeste calculatorul si incepe sa mearga greu, reluare la jocurile 3D. (GTA, NFS, CS, etc).

| Neymar96 explică (pentru Mihail2020):

Nu cred pentru ca pes 13 sau fifa merge perfect si laptopul este cumparat acum 2 luni happy

| Mihail2020 a răspuns:

Ai dreptate nu te contrazic ca iti merge ca pes13 merge si la un calculator cu 2Gb ram 2Ghz si placa video de 512Mb.
Si merge la multe calculatoare.

Ai instalat Driverul sau daca era instalat?

Poti face o curatare in calculator poate ai un virus sau fisiere care te incurca si iti merge greu.

| Neymar96 explică (pentru Mihail2020):

Ok o sa incerc mersi

| Mihail2020 a răspuns (pentru Neymar96):

Poate o sa mearga nu stiu ce cauza poate fii sunt 3.
Virusi.
Resursele tale din Windows.
Sistemul poate sa fie ridicat (CPU 100%).
Erori sau ceva fisiere care nu iti da drumul la viteza.

| anonimguy3 a răspuns:

Ai proccesorul slab de 2.2 Ghz ia-ti unul mai bun.

| Danişor a răspuns:

GTA 4 este cel mai prost optimizat joc existent, face figuri si pe PC-uri foarte bune. Poti sa ai placa video de 20 de milioane tot face figuri.Am i5 3570.GTX 660 TI OC, 16 GB RAM si cu setarile la medium tot facea fite.Parerea mea este ca trebuie sa il dezinstalezi dar asta e doar parerea mea.Dar daca ti atat de mult sa joci acest joc poti urma ce spune baiatul acesta in toturial despre un patch care iti aduce ceva fps in plus http://www.youtube.com/watch?v=lR7geLl0ero
link patch:http://www.solidfiles.com/d/0e19808c71/ daca ai nelamuriri conteactazama la acest id: daniel_yo66@yahoo.com
Sper ca te-am ajutat funda?

| Strepix a răspuns:

Eu am 1gb ram, ddr2, procesor dual core 2, 00ghz, placa video 1gb GeForce 210 si nu am lag deloc.