| danielcristi98 a întrebat:

Îmi puteți recomanda o placa video pe care as putea rula GTA V,Fallout 4, PVZ Garden Warfare etc...
Un preț mai normal nici scump dar nici ieftin...

9 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Nvidia 750TI
O am pe unul din computere si cu un I3 la 3, 6Ghz ruleaza cam de toate inclusiv GtaV in 70 de fps.

| SilviaDulcik a răspuns:

Prima placă video care o recomand și care poate rula jocurile menționate este GT 1030: http://www.pcgarage.ro/......r5-64-bit/
Dacă totuși vrei să joci cu setări grafice mai ridicate, îți recomand GTX 1050 TI: https://www.emag.ro/......D6NF52BBM/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Un preț mai normal nici scump dar nici ieftin". Un buget, ceva?

| danielcristi98 explică (pentru anonim_4396):

120 €

| alexboss2020 a răspuns (pentru danielcristi98):

Https://altex.ro/......ing-oc-2gd
Esti in Romania? Mi se pare ciudat ca ai spus pretul in euro, daca esti in afara poti sa iti recomand o placa video de pe amazon

| danielcristi98 explică (pentru alexboss2020):

Da,sunt în afara...

| alexboss2020 a răspuns (pentru danielcristi98):

Bine ia-ti aceeasi placa video doar ca o iei din magazinele care le ai tu pe acolo, bafta!

| GrepolisKing a răspuns:

1050 ti este una de buget cu care iti va rula absolut tot