| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti spune si mie ce puteri are Sasuke, Naruto, Neji si Kakashi?

2 răspunsuri:
| Raduku14 a răspuns:

Stiu ca sasuke are puterea aia cu ochiitonguetongueP
Naruto vulpea cu noua cozi, neji chestia aia cand ii se unfla veneletongue
kakashi ii foarte rapid cand ii se face ochiu rosu, si foarte agil.tonguetongue
NUmai atata stiu imi cer scuzetonguelaughing

| MasterBoY1234 a răspuns:

Iti zic eu pietene stiu totul :
Sasuke: are saringanul iar cu sharinganul poate citi viitorul cand a crescut a reusit chiar sa il si invinga pe fratele sau castigand o putere numita manekiu sharingan care ii permitea sa il foloseasca pe legendarul susanoo ( un mostru construit de puterea ochilor sai si de ura pe care o poseda) + aceeasi putere ii dadea un fel de foc negru care la cateva picaturi il putea activa impotriva unei persoane arzando pana murea si mai avea inca o putere nmita chidori adica is canaliza toata chakra in mana lui formand un fulger electric i-ar daca te atingea cu el mureai pe loc + kutonu adica putea sufla foc in diferite forme
Naruto: are o putere sufleteasca foarte mare care il ajuta sa isi controleze cat si chakra lu cat si chakra lu 9 cozi pe langa asta avea si o abilitate numita rasengan care o manifesta in multe forme sunt prea multe forme oricum vei vedea tu toate puterile lui iti dau indicatii mai in colo
Nenji: are byakuganul care ii ofera o viteza si o forta incredibila + ca ii da multe abilitati de blocare a cursului chakra lasand dusmanul pentru moment fara chakra adica fara abilitati destul timp cat sa il ucida
Kakashi: nu este un Uciha dar are un Sharingan primit de cand era mic de la cel mai bun prieten al lui si coechipier Obito care murise presat de o stanca da totusi i-a dat unul dat Sharinganul lui iar pe timp ce trecea Kakashi stapanea Sharinganu din ce in ce mai bine si el a ajuns sa isi transforme sharinganul in manekiu sharingan ca si sasuke dar pnetru ca nu are 2 manekiu nu il face un Ukiha i-ar cu aces manekiu a reusit sa deschida o dimensiune spatio-temporala cu o abilitate dezvoltata in timp numita kamui iar pe langa astea el mai avea o abilitate tot un fel de chidori ca totusi kakashi l-a invatat chidori pe sasuke numai ca chidoriul lui sasuke a avansat in felul lui iar cel al lui kakasi in alt fel chidoriul lui kakashi se numeste raikiri oricum cam asta a fost despre puterilor celor 4.
Daca vrei sa vizitezi sa sa vezi toate episoadele naruto viziteaza www.Animekage.ro acolo vei gasi naruto, naruto movie 1/2/3/4, naruto shippuden, naruto shippuden movie 1/2/3/4/5 si daca vrei poti vedea si manga adica cu cateva episoade mai avansate in viitor decat naruto shippuden.
P.S. : sper ca ti-am fost de ajutor si plss sa imi dai funda :) :x :D.