| Ronaldo_Ronaldo_1997 a întrebat:

In cate fps-uri imi merge gta v, cs go, fifa 19, samp sau jocuri de astea care joc eu mai mult, nu neaparat foarte noi? Vreau sa imi achizitionez un pc, acestea sunt componentele: Amd ryzen 3 1200 3.1 ghz 8 gb ram ddr4 2600 mhz de la hyperx, placa video amd radeon rx 560 de 2gb? Dau funda

2 răspunsuri:
| GigiCelMaiPeste a răspuns:

Salut! Nu am idee cate FPS-uri o sa ai, dar, am un laptop mai slabut decat configuratia pe care ai specificat-o(Eu am i3 7100U 2, 4GHz; 4GB ram; nVidia Geforce 940MX 2GB). Samp-ul imi merge in 50-100 FPS(depinde de moduri si de server, la mine fara moduri), CS:GO pe setari low l-am testat si mergea bine(nu aveam lag sau chestii de genul asta), GTA V pe setari low prindeam 25-35 FPS(La tine sigur merge mai bine) si FIFA 19 nu am testat.Vezi pe https://www.systemrequirementslab.com/cyri specificatiile minime la fiecare joc si daca le indeplinesti iti va merge sigur 30fps+

| Ronaldo_Ronaldo_1997 explică (pentru GigiCelMaiPeste):

Laptopul ala normal ca e mai slab procesorul e bun dar ai placa praf pc-urile is mult mai bune am vazut ca o sa am la low pe cs go vreo 200 fps la samp intre 100 si 120 la fifa 19 pe medium vreo 70 mersi oricum