| dn2code a întrebat:

"Laptop sau Calculator"
Sunt dispus sa investesc 3000 - 3500 ron intr-un Laptop sau Calculator

1. Daca imi cumpar un Laptop la 3000 - 3500 ron ma pot juca jocurile la fel de bine ca pe un calculator la acelasi pret?
2. Daca doresc sa tin un server pe Laptop functioneaza la fel de bine ca pe un Calculator? [Internet prin cablu]
3. Pot sa stau pe un Laptop la fel de mult ca pe un Calculator? [Tinut in priza pentru ca bateria nu tine asa mult banuiesc]
4. Daca o sa lucrez pe un Laptop am aceleasi avantaje ca pe un Calculator
[Jocuri, Filme, Descarcari, Servere]

Pe mine m-ar interesa mai mult un Laptop dar vreau sa stiu daca are rost sa investesc bani in el sau nu. Pentru ca daca nu am acelasi avantaj ca pe un calculator nu are rost sa arunc bani aiurea pe ceva protabil si ne folositor.

4 răspunsuri:
| mog a răspuns:

1. nu, la aceiasi bani clar un PC e mai performant.
2.da, nu are nici o problema.
3.nu, laptopul se incinge mai repede si are componentele putin mai firave si predispuse la defecte.
4.nu, nu ai aceleesi avantaje pe un laptop ca pe un pc clasic.
laptop iti cumperi daca ai nevoie de spatiu, silentiozitate sau mobiltiate.
daca vrei sa te joci si sa vezi filme doar acasa, nu are rost sa investesti intr un laptop
la 3500 ron iti propun o configuratie de pc clasic care va face fata 4 5 ani buni de acum inainte...

| dn2code explică (pentru mog):

Cum pot sa fac rost de Id tau sau unde sa vorbim as dori sa ma ajuti cu configurarea pentru pc.

| mog a răspuns (pentru dn2code):

Dj_gabit pe yahoo messenger.

| seboaca8 a răspuns:

Cam nu prea ar merge sa te joci la fel ca pe calculator