| Florin_Adelin_1997 a întrebat:

M-am hotarat sa-mi fac un metin2. Cum il fac cu host?
imi puteti spune un site de unde pot cumpara un host bun?

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Http://phase-7.ro/metin2.php
Iti dau un pachet care iti ofera servarul si care il acelasi timp si hostezi?

4 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Trebuie mai intai sa iti faci servarul de Metin2 ca un fel de Test sa iti faci din inainte servarul ca sa poti baga dupa aceea pe host (sa nu pierzi prea mult timp cu servarul cand trebuie sa-l hostezi).
2 Sunt multe site-uri unde chiar poti sa-l hostezi:
https://www.lcsnet.ro/servere-virtuale-dedicate/vds-vmware

http://8i.ro/vps-server-semidedicat.html

http://phase-7.ro/metin2.php

www.hostclean.ro

www.neh.ro

www.quality-host.ro

www.metin2host.eu

Alege care ti se pare mai bun si pe masura.

| Florin_Adelin_1997 explică (pentru Mihail2020):

Dar mane. cum trebuie sa fac... trebuie sa fac un server free si pe urma sa il hostez? Nu imi fac astia de al host serveru, clientu etc?

| Florin_Adelin_1997 explică (pentru Mihail2020):

Dar daca sa zicem ca iau host de exp cu 4 gb ram... trebuie sa am eu 3 GB ram sau aia de la host?

| Mihail2020 a răspuns (pentru Florin_Adelin_1997):

Trebuie sa au aia Gb Ram ca daca pui servarul pe Host il faci acolo si de acolo consumi Gb Rami.
Iar daca faci servarul la tine consumi Gb Ram la tine.

| Mihail2020 a răspuns (pentru Florin_Adelin_1997):

Http://phase-7.ro/metin2.php
Iti dau un pachet care iti ofera servarul si care il acelasi timp si hostezi?