| EdwardEddy a întrebat:

Ma ajuta si pe mine cineva? Azi mi-am luat un router wireless,merge foarte bine,pe telefont prind wi-fii,dar pe laptop nu, nici nu vede si nici nu gaseste reteaua? Care e problema si cum se poate rezolva?

2 răspunsuri:
| Pasca_Andrei_1990 a răspuns:

Pai,Laptopul tau are placa de retea? pana acum foloseai internet cu cablu sau vreun modem care sa faca conexiunea laptop-router? E posibil ca laptopul tau sa nu poata sa prinda retele Wi-Fi, doar cu un modem(stick)

| Anytzu a răspuns:

S-ar putea sa nu-ti mearga placa de retea sau sa ai virusi care nu pot gasi ruterul.