| XEddy_EduaRdo_1994 a întrebat:

Ma ajutati si pe mine va rog

În timpul unei urmăriri, cazi cu mașina în apă și aceasta îți este distrusă. Care dintre următoarele acțiuni este cea corectă?
Înot în larg, mă scufund și mă omor pentru a ajune la spital și a scăpa de polițiști.
Dau /q și apoi revin cu o altă mașină în urmărire
Ies din apă, mă predau sau încerc să fug în speranța că scap de ei.
Care dintre următoarele exemple de RP este corect?
/me stă cu capul pe spate gândindu-se la soția sa, fiind fericit pentru că primul sau fiu se va naște.
/me a fost lovit cu o bată de baseball în zonă craniană în urmă cu câteva minute.
/me este într-o baltă de sânge, având ochii închiși.
Faci un accident. Nu ești rănit, dar celălalt șofer este. Cum procedezi?
Îi cer politicos banii pentru reparații.
Sun la 911 și raportez accidentul.
Încerc să jefuiesc celălalt șofer, luându-i banii pentru reparații.
Care dintre următoarele exemple de RP este corect?
/me deține mai multe mașini printre care Sultan, Voodoo și Jester.
/me caută cu privirea o bâtă de baseball fiind ușor panicat de situația în care se află.
/me provine din statul Nevada, unde mama sa l-a născut la spitalul central al zonei.
Care variantă este greșită în urmă comenzi /sms?
Hey, cf? happy
Salut, sunt în fața primăriei!
Nici o variantă nu este greșită.
Se consideră următoarea acțiune roleplay: "/me duce mâna dreaptă către torpedou, scoate de acolo un dosar cu acte, le pune pe genunchi după care i le înmânează lui X". Care afirmație este corectă?
RP-ul este corect, nu se consideră PG deoarece nu influențează cu nimic partenerul de roleplay, astfel că RP-ul se poate desfășura în mod normal.
RP-ul este incorect, se consideră PG deoarece această acțiune este practic imposibilă.
RP-ul este incorect, se consideră PG deoarece sunt mai multe acțiuni într-un singur /me.
Se consideră următorul scenariu: " X se întâlnește cu Y pe ponton. X se apleacă pe balustradă către mare. Y este în spatele lui își ia avânt și îl împinge peste balustradă". Care este atitudinea corectă a lui X?
X face RP că se întoarce atunci când vede ce face Y și îl împinge în apă.
X se lasă împins în apă, neavând cum să evite acest lucru.
X face RP că se ferește de Y, aplecându-se.
Ce trebuie să faci când mai mulți polițiști te somează să te așezi în genunchi, fiind amenințat cu armele?
Dau curs somațiilor polițiștilor și mă conformez situației.
Caut din priviri o mașină, alerg spre ea și încerc să scap deoarece în această situație nu este considerat a NON-RP Fear.
Dacă am o armă, o scot prin RP și trag către polițiști.
Am voie să interacționez IC cu un membru al staff-ului dacă acesta este ON DUTY?
Da, faptul că este on duty nu înseamnă că IC nu se află acolo.
Nu, în nici o condiție.
Da, doar dacă acesta ne spune că se află acolo cu un scop precis.
De ce nu este corect să fac RP cu un membru al staff-ului când acesta se află OFF-DUTY?
Am voie să fac RP cu el, este corect.
Alt răspuns, ambele variante sunt greșite.
Pentru că acesta este acolo OOC și trebuie să lămurească o situație.