| NeroPsycho a întrebat:

Salut ma puteti ajuta cu testul de pe Romania Roleplay pls. Si sa nu apara copii de genul ca trebuie sa citesc regulamentul, l-am citit si am stat azi 3 ore la testul ala si nu reuseam pls help :


Am voie să interacționez IC cu un membru al staff-ului dacă acesta este ON DUTY?
Da, doar dacă acesta ne spune că se află acolo cu un scop precis.
Da, faptul că este on duty nu înseamnă că IC nu se află acolo.
Nu, în nici o condiție.
Formele corecte și complete ale următoarelor acronime: RP, MG, PG, RK, IG, OOC, CK sunt:
Roleplay, Metagaming, Powergaming, RevengeKill, In Game, Out Of Character, Character Kill.
Realplay, Multigaming, Powergaming, Revengekill, In Corason, Out Of Character, Come Killer.
Roleplay, Metagaming, Powergaming, Realkill, In Game, Out of Car, Character Kill.
Se consideră următorul scenariu: " X se întâlnește cu Y pe ponton. X se apleacă pe balustradă către mare. Y este în spatele lui își ia avânt și îl împinge peste balustradă". Care este atitudinea corectă a lui X?
X se lasă împins în apă, neavând cum să evite acest lucru.
X face RP că se ferește de Y, aplecându-se.
X face RP că se întoarce atunci când vede ce face Y și îl împinge în apă.
Se consideră următoarea acțiune roleplay: "/me duce mâna dreaptă către torpedou, scoate de acolo un dosar cu acte, le pune pe genunchi după care i le înmânează lui X". Care afirmație este corectă?
RP-ul este corect, nu se consideră PG deoarece nu influențează cu nimic partenerul de roleplay, astfel că RP-ul se poate desfășura în mod normal.
RP-ul este incorect, se consideră PG deoarece această acțiune este practic imposibilă.
RP-ul este incorect, se consideră PG deoarece sunt mai multe acțiuni într-un singur /me.
În ce circumstanțe ai voie să dai PM unui admin?
Atunci când vreau să stau la bârfă cu el.
Atunci când am nevoie de asistența unuia.
Atunci când nu răspunde la /report și vreau să-mi exprim nemulțumirea.
De ce nu este corect următorul RP "/me stă întins pe jos într-o baltă de sânge în urma unei lovituri cauzate de o crosă de golf"?
Nu este corect, este o instigare la MG deoarece partenerul de roleplay nu știe cu ce ai fost lovit, ci vede doar rana propriu-zisă
Este corect, RP-ul este unul complex cu multe detalii și îl ajută pe partenerul de roleplay la următoarele acțiuni pe care le va face.
Este corect, /me este folosit într-un mod optim, însă se putea apela de două ori la această comandă pentru a se observă mai bine în ce stare este persoana lovită.
Este permis bunny hop-ul pe acest server (adică să sari pentru a merge mai repede)?
Da.
Nu, aceasta este o modalitate non-roleplay de a te deplasa mai repede.
Da, doar atunci când vrei să scapi dintr-o urmărire sau o altercație.
Atunci când vrei să lovești pe cineva, care este cea mai roleplay acțiune?
/me trage mâna în spate și-l lovește pe X în față, spargandu-i nasul.
Folosesc comandă /knockout deoarece de asta există această comandă (și are /me automat).
/me lansează o lovitură cu pumnul drept către bărbia lui X.
Care variantă este greșită în urma comenzii /sms?
Mulțumesc pentru ajutor!
Am ajuns la primărie, scuze de întârziere big grin!
Salut, da-mi și mie banii aia că mi-ai zis aseară pe /pm că mi-i dai.
Ce reprezintă termenul de mixing?
Când spui informații OOC pe chatul IC.
Când vorbești în alte limbi în afară de română pe un chat IC.
Când ești întrebat pe chatul OOC ceva și răspunzi pe chatul IC sau invers.