| CatalinD03 a întrebat:

Ma jucam pe pc si dintr-o data a aparut un fundal albastru inchis si spunea,, Shut down windows....to prevent damage". Si de atunci nu mai merge monitorul adica apas pe power button de la pc se aude ca o ia beculetele sunt aprinse, CD-Rom merge dar nu se mai vede.Trebuie reinstalat windows? Sau ceva de la placa video HELP ME FUNDA

6 răspunsuri:
| 1791997 a răspuns:

Incearca sa vezi daca monitorul mai este bun, daca e bun problema e de la placa videowinking

| CatalinD03 explică:

Nu s-a ars

| BlureShadow a răspuns:

Explica mai clar, de la monitor, se aprinde doar led-ul, sau ce?
Daca da, atunci ar trebui monitor nou, dar mai bine imprumuta mai intai un monitor de altundeva, pentru a fi sigur. probabil ca jocul avea un bug, ceva, care a suprasolicitat sistemul.

| CatalinD03 explică (pentru BlureShadow):

Da decat ledul in rest totul e ok!

| CatalinD03 explică (pentru BlureShadow):

Da se aprinde ledul de la monitor

| andrei2k00 a răspuns:

E posibil sa se fi ars monitorul. Ai simtit putin miros de fum?