| valintinvalic2011 a întrebat:

Buna nu de mult la calculatorul meu a inceput sa imi para pe ecran un scris alb si fonul albastru cum ar fi atunci cind instalezi XP si scrie (a problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your compiuter...) este ceva de la windows sau de la calculator? asta este a doua oara cind imi apare asa si am mai avut o data asa cind mi-am cumparat calculatorul si era un windows XP de la ei tot asa mi-a aparut pina nu mi-a scris ca lipseste fisierul win.exe (sau sys nu stiu precis) poate suferi caculatorul dupa asta? ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| AlexNet74 a răspuns:

Odata l-ai stins brusc fara sa-i dai frumusel shut down din start, iar componente ale windows-ului s-au sters. Reinstaleaza-ti Windows-ul

| valintinvalic2011 explică (pentru AlexNet74):

Aa de aceiea multumesc happy

| AlexNet74 a răspuns (pentru valintinvalic2011):

Nu uita sa dai funda unuia dintre noi

5 răspunsuri:
| presus a răspuns:

Nu-i normal sa-ti apara asa, ai inchis calculatorul fara sa-i dai 'shut down' din start. Dar daca-i dai 'shut down' acum, iar cand il deschizi iti apare tot asa... inseamna ca ai un Windows' copie. Trebuie sa-ti cumperi sau sa-ti faci rost de altu' si sa-l reinstalezi. Dar nu-ti afecteaza calculatorul in niciun fel... Sper ca te-am ajutat, funda?

| valintinvalic2011 explică (pentru presus):

Eu de una ma temeam sa nu imi afecteze calculatorul dar in rest de nimic ca windowsuri am cite vrei

| NewLifeGaming a răspuns:

Vezi ca iti afecteaza si pcu daca nu il stinci cu shut down.O sa ti se arda!