| Andreidita211 a întrebat:

Ma puteti ajuta cand intru in panou nividia imi scrie Nividia Display settings are not available

You are not currently using a display attached to an Nividia GPU

Am incercat totul am reinstalat driverele am instalat aplicati am dat update la drivere tot nu stiu ce sa ma mai fac ma puteti ajuta voi va rog

13 răspunsuri:
| georgeenglezu2016 a răspuns:

Te-am m-ai ajutat cu aceasta intrebare, vrei sa iti mai dau iarasi raspunsul?

| Andreidita211 explică (pentru georgeenglezu2016):

Nu aveam chestia aia are ai spus-o tu acolo

| georgeenglezu2016 a răspuns (pentru Andreidita211):

Ce windows ai?

| georgeenglezu2016 a răspuns (pentru Andreidita211):

Te rezolv acum si cu placa video, intra la screen rezolution, apesi pe detect, si la display : acolo vei avea mai multe categorii si tu vei alege : display device on vga apply, tot acolo mai vei umbla la multiple displays : si vei alege extend these displays, iar apply alegi keep changes click pe el, iar dupa aceea vei putea intra in nVIDIA, iar de acolo iti vei face tu setarile pe care le vrei

| Andreidita211 explică (pentru georgeenglezu2016):

Eu sunt la bunici, cand ma voi duce acasa vad daca o sa mearga daca merge iti dau funda.

| Andreidita211 explică (pentru georgeenglezu2016):

La display acolo am doar (Default Monitor) on si nu am multiple displays

| georgeenglezu2016 a răspuns:

Alegi display device on :VGA, dar ai dat detect sa iti caute?

| Andreidita211 explică (pentru georgeenglezu2016):

Dar daca reinstalez windosu se repara oare eroarea? si am dat detect

| georgeenglezu2016 a răspuns (pentru Andreidita211):

Da reinstaleaza windows-ul depinde ce windows poate nu este bun si iti face iarasi aceeasi eroare, eu am windows 7 ultimate pe 32 si 64 bit cu licenta, si windows 8.1 64 bit professional si te pot ajuta

| Andreidita211 explică (pentru georgeenglezu2016):

Am aflat problema si acea este ca calbu HDMi nu este bagat in placa deci da il duc la servis de reparati

| Andreidita211 explică (pentru georgeenglezu2016):

Am dus PC la reparat a venit a pus placa din nou in slot dar tot am aceeasi problema nu stiu ce sa mai fac am stat aproape toata vara si nu am putu sa ma joc nimic.