| DjStefanuck a întrebat:

Ma puteti ajuta va rog cu ceva,deci am router wi-fi si la laptop imi merge,dar la tableta si telefon nu, am crezut ca e de la tableta mea dar au mai venit 2 verisoare la mine cu tabletele si nici lor nu le merge am incercat si pe laptopul lui fratemiu nici ala nu merge, ce pot face?
Funda+Vot+Respect :3

1 răspuns:
| Iwao a răspuns:

1. Deschide un browser, in bara de adrese scrie 192.168.1.1,enter/username admin/parola admin/enter. Sa fie bifat WiFi este activat/clic "de baza"/WLAN/vezi Numărul maxim de dispozitive de acces, daca ai peste 1 este ok, te deconectezi fara a modifica ceva.
2. Daca reteaua wi-fi este detectata de alt laptop-tableta-telefon te conectezi dupa ce ai pus parola de pe spatele routerului.
La tableta: menu/setari/comenzi wireless setari wi-fi/bifeaza wi-fi/apar retelele detectate.