| Iulian_Costyn_1997 a întrebat:

Știe cineva de ce nu ma pot conecta la wi fi cu laptopul? Chestia e ca telefon merge. Doar pe laptop nu. Bag parola de la router și degeaba. Uneori îmi mai apare eroarea aia cu : Windows was unable to connect to wi fi. Nu prea știu ce e de făcut. Dacă ma puteți ajuta și pe mine, v-aș putea răsplăti cu o funda. Merci!

6 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Fa o proba cu telefonul, vezi daca te poti conecta. daca nu merge, sigur nu ai coneziune la net si v-a trebui sa suni la firma de unde ai netul

| gelu1970 a răspuns:

Sterge reteaua la care vrei sa te conectezi.
o cauti din nou si cand o detecteaza laptopul scrii parola
fii sigur ca scrii parola corect

| Iunix a răspuns:

Pe spatele routerului ar trebui să ai o adresă web de unde se poate configura routerul. E posibil să ai activată filtrarea mac. „ Wireless MAC Filtering ". Și chiar dacă scrii parola, nu te poți conecta deoarece în router nu e trecut mac-ul laptopului. Dezactivează Wireless MAC Filtering.

| MadHOuse a răspuns:

Salut! Verifica daca drivererul placii de retea wireless este corupt, de astfel poti sa faci update la drivere.

| Annamaria21 a răspuns:

Trebuie sa resetezi routerul

| cristinel375 a răspuns:

Incearca sa adaugi reteaua manual sau daca nu merge asa, eu zic sa dai un rr la driver-ul de net, daca nu, un rr la router.