| ExXify50 a întrebat:

Maine merge cineva sa protesteze impotriva acta?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acta nu e un lucru asa de important pentru a lupta contra lui! Nu se merita! Sa se lupte mai bine pentru adevar, pace, bunatate dar nu pentru o lege care nu e tare importanta! Si la frigul de acum nu se merita!

| ExXify50 explică (pentru anonim_4396):

Da? pai si cand iti va fi luat calculatorul la controlat ce vei mai zice? si cand iti vor da amenzi uriiiiiase ce vei mai zice? cand vrei sa vb cu cineva in particular de ex pe mess si nu vei mai putea ce vei face? eu cred ca dreptatea este sa un lucru care reiese si din protestul asta care va fi in toata tare.cred ca nu stii ce vb mai bine ti-ai muta fundul ala din scaun si te vei duce acolo sa iti ceri dreptul(drpt la libera exprimare si la libertate).

| anonim_4396 a răspuns (pentru ExXify50):

Acta e impotriva pirateriei nu impotriva drepturilor omului! Si in plus nu restrictioneaza accesul la internet ci doar previne furtul informational!

| bibi4v a răspuns (pentru anonim_4396):

ACTA presupune cenzura. control suprem asupra a tot ce faci pe net, asupra a tot ce ai in calculator/laptop/telefon, si inseamna limitarea dreptului de libera exprimare. comentezi despre ceva ce nu iti convine...pac amenda daca nu si inchisoare. Daca intra ACTA in vigoare o sa dea dreptul politistilor sa te opresca pe strada, sa iti ia telefonul din buzunar si sa te verifice de lucruri piratate.si daca le gasesc le da dreptul sa ti-l confisce sau sa ti-l distruga. AMUZANT, nu? eu nu ma duc la protest ca sunt pro piraterie...ci contra tuturor celorlalte efecte. Pricepi acum?

| ExXify50 explică (pentru anonim_4396):

Cum sa nu e si impotriva omului ptc ii incalca din drepturi

| bibi4v a răspuns:

Da. eu + 4 persoane.

| RoRares a răspuns:

Unde se merge la protestat?

| ExXify50 explică (pentru RoRares):

Pai daca stai in oras va trebuie sa fie in centru orasului eu asa stiu