| anonim_4396 a întrebat:

Merge gta 4 pe acest sistem i3 5020U(2200MHz), AMD RADEON R5 M330(uite si un screen http://imgur.com/yDiDLSg), 4GB Ram,
Intel(R) HD Graphics 5500, si Windows 8?
Vreu sa stiu daca ar merge cam pe ce detalii Low, Low-Medium
Medium-High, sau High.

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Ca sa stiti, nu are doar placa video integrata, are si acel radeon daca nu ati vazut! O sa iti mearga pe rezolutie nativa cu texturi pe medium si umbrele pe off cu vreo 30fps, dar cel mai bine pui 1024x768 daca vrei o performanta ok, o fi aia o placa video dedicata dar nu e chiar asa puternica, in plus astia de la amd au probleme cu driverele si placa nu isi poate arata potentialul maxim.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca ai avea ceva placa dedicata da, cpu e slab macar un i5, sunt asa ieftine laptopurii la 1500 iei un Lenovo fb

| Dugalle a răspuns:

CU i3 si restul da, merge dar nu pe Intel, Intel is *** at video cards.

Joaca-te cu setarile dar umbrele si AA-ul pe off.