| orosdoru a întrebat:

Mi-a banat contul pe metin2ro.Foloseam bob dar nu am vazut nici un GM sau sa ma zica cineva.Imi scria ca cineva a intrat pe contul meu si dupa aceea am primit un email ca am fost banat.Mi-a spart cineva contul? FUNDA URGENT!

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| JusticeForCraiova a răspuns:

E foarte simplu hackshieldu tea dat de golwinking cei din staf au un fel de harta si dedecteaza hackerii.

| xcostelx a răspuns:

Amice,spre uimirea ta si eu am patit acelasi lucru.Motiwul? E simplu : odata co noul hackshield ei pot urmari intr-o baza de date frumoasa si mare actiwitatea fiecarui jucator. Orice anomaile, orice nu e in regula cu modul de jucat, de exemplu mergi cu 200 desi tu nu ai licori wioler ori iteme care sa iti dea witeza respectiwa de miscare, ori ataci cu 200 si tu nu ai iteme sau licori care sa iti dea witeza de atac respectiwa, lor le apare instant, urmand sa fii banat.Nu mai e newoie ca GM-ii sa stea sa fugareasca toti codatii cum era odata.Acum e simnplu, oricine foloseste orice fel de hack, wa lua ban.mai bine nu folosi hack

| Se7en98 a răspuns:

SI mie mi s-a intamplat azi la fel... depresie mare

| cry21999 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat

| Costeluus a răspuns:

Am patit-o si eu... Aveam pe cont niste iteme..pfuai..pacat de cont..nustie nimeni cum i'as putea scoate banul?

| Raul_Dragos_1994 a răspuns:

Amice,spre uimirea ta si eu am patit acelasi lucru.Motiwul? E simplu : odata co noul hackshield ei pot urmari intr-o baza de date frumoasa si mare actiwitatea fiecarui jucator. Orice anomaile, orice nu e in regula cu modul de jucat, de exemplu mergi cu 200 desi tu nu ai licori wioler ori iteme care sa iti dea witeza respectiwa de miscare, ori ataci cu 200 si tu nu ai iteme sau licori care sa iti dea witeza de atac respectiwa, lor le apare instant, urmand sa fii banat.Nu mai e newoie ca GM-ii sa stea sa fugareasca toti codatii cum era odata.Acum e simnplu, oricine foloseste orice fel de hack, wa lua ban.