| Ratonhnhakéton a întrebat:

Mi-am cumparat jocul Assassin's creed 2. L-am instalat si imi zice ca trebuie sa imi fac cont pe ceva numit uplay, ce este uplay?

6 răspunsuri:
| anonymous09 a răspuns:

Nu e obligatoriu sa-ti faci cont. asta ca sa ia iei mai multi bani, ubisoft. doar inchide sau ignora

| Ratonhnhakéton explică (pentru anonymous09):

Da nu pot porni jocul fara el.Ce sa fac?

| mike90ro a răspuns:

UPlay (sau Ubisoft Play) e ceva gen EA Origin. Un fel de loc de unde poti deschide/cumpara usor jocuri. Ca sa pornesti jocul trebuie inregistrat la Ubisoft. Ca sa inregistrezi jocul iti trebuie cont. Bafta! Funda?

| Ratonhnhakéton explică (pentru mike90ro):

Trebuia sa imi fac cont pe Ubisoft atunci cand am instalat jocul ca sa mearga, s-au merge si daca imi fac acum?

| anonymous09 a răspuns (pentru Ratonhnhakéton):

Chiar nu stiu, eu doar ignoram, la celelalte assassinuri nu face asa. mai bine fa-ti cont acolo ce-ti cer ei si apoi poate dispare

| Ratonhnhakéton explică (pentru anonymous09):

Da ca si eu am si primul joc si acolo nu mi-a cerut nimic.