| Andrei21000000000000000000000000 a întrebat:

Sall! Am o problema.Mi-am luat Battlefield 2 si cand intru pe el imi da eroarea:
Error!
DirecX version 9.0c or higher is required to run BF2.Please install DX9c and try again.

Am instalat DirectX 10.Am vazut ca nu merge am instalat directX 9 de la setupul jocului si tot nu merge.Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| taken a răspuns:

Instaleaza acest directx:
Http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=6812

Daca tot nu merge instaleaza visual c ++ :

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=5555

Daca tot nu vrea instaleaza net framework 4.5 :

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=30653

| Andrei21000000000000000000000000 explică (pentru taken):

Tot nu merge crying((((

| taken a răspuns (pentru Andrei21000000000000000000000000):

Uneori nu vrea si gata.Este ceva ce nu-i place si nu merge.Pe unele site-uri plang unii care au PC-uri foarte bune ca nu le merge un joc sau altul.
De ce nu pui windows 7(nu inseamna ca daca pui 7 va merge, spun si eu asa)? Ai un PC slabut?

| Andrei21000000000000000000000000 explică (pentru taken):

Pai am procesor Intel(R) Celeron(R) CPU 450 @ 2. 20GHz, viteza la procesor 2.2 GHz Performance Rated at: 2.20 GHz, Ramii de 2.0 GB; memoria la placa video de 128 mb.deci da am un PC slabut.

10 răspunsuri:
| pozeanimate a răspuns:

Tu poti instala si directx 11
dar se va instala doar directx care merge pentru pc tau,
Placa ta video nu este compatibila cu jocul
sau poate nu ai instalate driverele pentru placa video

| kastean1999 a răspuns:

Scoate o alta joaca de acest felbig grinbig grin

| XCV a răspuns:

(daca-l ai pe tel cu android, sfatul poate fi de folos)Battlefield e un joc de performanta(stiu pentru ca il am) nu cred ca trebuie sa instalezi directX, eu nu-l am si merge. trebuie sa fie: telefon performant, android cel putin 2.3 si jocul luat cum trebuie, de pe un site bun, licence si restul. eu iti recomand sa-l iei de pe www.pandaapp.org

| Andrei21000000000000000000000000 explică (pentru XCV):

Pai cum sa iti explic.Eu mi-am reinstalat windowsul (am Windows XP SP3) si am vrut sa imi iau inapoi Battlefield 2. L-am downladat tot de acolo de unde l-am luat data trecut si mergea, iar acum nu mai merge.

| Kepky a răspuns:

INseamna ca ori nu ai cerintele care iti trebuiesc, ori ai downloadat versiunea gresita!
incearca din alt loc sa descarci si poate va merge happy
Eu nu am avut nici o problema si m-am jucat ani la rand cu tot felul de harti si mod-uri, expansions etc...

| Andrei21000000000000000000000000 explică (pentru Kepky):

Am cerintele necesare.Totul e perfect cu cerintele de sistem.Am verificat pe aplicatia Can You Run It!

| Stefan_Butnaru_1994 a răspuns:

Exact aceasta problema o am si eu. am un calculator mai bun ca a tau am instalat tot ce era de instalat visual++ farme ...etcetc cand intru pe el mi se inchide monitoru o secunda si apoi se reaprinde...sad si inainte imi mergea pe pcu astacrying(