| talentnebun a întrebat:

Noroc!
Sunt in Germania, mi-am tras internet, am si laptop si calculator. Pe laptop am wirelles, si pe calculator as dori sa 'mi bag tot wirelles! Daca aveam cablu de la internet bagam in unitate si gata, si mergea wirellesul. Problema mea este ca nu stiu cum sa activez wirelles la calculator,am incercat, dar nu stiu cum! Am calculatorul in limba germana si nu stiu asa bine aceasta limba, sunt un incepator al acestei limbi! Vreau sa raspunda cine stie! Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| EMKing a răspuns:

Salut iti poti schimba limba calculatorului in Romana sau in orice alta limba cunosti si poti rezilva problema, daca nu stii atunci iti voi explica eu cum sa faci : Daca ai windows7 o sa vazi jos o mini-tastatura care scrie intialele tarii pe care e selctata limba calculatorului, dai pe initiale si o sat iti apara toate limbile din lume, dai pe limba pe care vrei sa fie impostat calculatorul. Daca nu iti place aceasta idee poti gasi la magazine stick-uri sau cheite cu wi-fi pentru calculator, bagi in calculator si merge internetul. sau daca nu poti cumpara o chesteie care se baga in priza si seamana cu chestia accea care bagi in priza si iti omoara toti tantarii. aceea chestie costa depinde de ce viteza vrei sa ai.

| talentnebun explică (pentru EMKing):

Stiu si eu acea metoda cu tastatura de jos, dar aceea este doar pentru a scrie cu diactrice pentru limba romana! Oricum multumesc!