| Mihai00789 a întrebat:

Nu imi functioneaza nici un fel de joc descarcat, stiu ca e ceva de la director x (am incercat sa il dezinstalez si sa-l instalez la loc dar zice de fiecare data ca e deja instalat dar in regedit nu apare).Ce pot sa fac?

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

De unde stii ca e de la DirectX? Iti apare o eroare? Care anume?
DirectX nu trebuie scos din sistem. Vine la pachet cu Windows-ul si trebuie doar actualizat.
https://support.microsoft.com/......of-directx

| Mihai00789 explică (pentru dannyel86):

Da, zice că nu este atualizat. Dar totuși eu am făcut asta, plus înainte îl aveam în sistem și îi dădusem update dar tot aceeași poveste era