| bogdanintelegatorul a întrebat:

Numi merg descarcarile imi puteti spune cum sa le fac sau de ce macar!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Probabil esti virusat!

SE BLOCHEAZA DOWNLOADUL LA 99%
1.Inchide antivirusul si firewall-ul din Windows si incearca sa descarci ceva.
2.Schimba locatia unde se salveaza descarcarile, de exemplu intr-un folder pe desktop
3. Intra in Start -> in Run scrie -> CHKDSK, click dreapta pe el si ->Run as administrator. Vezi daca iti da vreo eroare ceva pe HD. Sau scaneaza cu asta http://www.softpedia.com/get/System/Hard-Disk-Utils/CheckDisk.shtml
4.CURATA PARTITIA C - In partitia C se aduna fisierele temporare, cache de la browsere, urmele lasate de la dezinstalari..etc
1. Muta in alta partitie ceea ce vrei sa pastrezi. Partitia cu windows-ul trebuie sa fie cat mai libera. Restul ce nu iti trebuie arunci la cos si apoi arunca si cosul de gunoi.
2. Intra in Start -> All programs -> Accesories -> System tools -> Disc Cleanup ->porneste utilitarul de curatare.Sau metoda SIGURA, stergi ce este in folderele din:
C:\Documents and Settings\(Userul tau)\Local Settings\Temp
C:\Documents and Settings\(Userul tau)\Local Settings\Temporary Internet Files
C:\WINDOWS\Temp
C:\WINDOWS\Installer
C:\WINDOWS\Downloaded Installations
5. Intra in bowserul de internet (Chrome, Opera, Mozilla, Others) >Optiuni>Sterge cache/datele de navigare.
6.Dezactiveaza UAC din windows
http://www.deconf.com/ro/software/dezactivare-uac-in-windows-7/
7. Reseteaza Internet Explorer
(Din Internet Explorer) Faceti clic pe Instrumente
Faceti clic pe Optiuni Internet
Faceti clic pe tab-ul Advanced
Faceti clic pe Reset...
Faceti clic pe Reset
Faceti clic pe Close
Închideti Internet Explorer
Deschideti Internet Explorer -> Incearca sa descarci ceva cu IE...
8. Daca nimic de aici nu merge ->
Descarca MalwareByte Antimalware de aici: http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free
Instaleaza-l si la sfarsit asigura-te ca ai bifat urmatoarele: Update Malwarebytes' Anti-Malware si Launch Malwarebytes' Anti-Malware. Apoi apasa Finish.
Dupa lansarea programului, selecteaza Perform full scan si apoi apasa pe Scan.
La terminarea scanarii apasa OK si apoi Show Results. Asigura-te ca e totul bifat si apoi apasa Remove Selected.
9.Descarca Kaspersky Virus Removal Tool
http://www.kaspersky.com/antivirus-removal-tool-register
Instaleaza-l, scoate cablul de Internet/modem/etc, opreste protectia real-time(scutul) a antivirus-ului instalat in PC si scaneaza full cu acest utilitar.La terminarea scanarii dezinfecteaza/sterge toate fisierele detectate.Restart,activeaza protectia antivirus, conecteaza cablul de internet/modem/etc.
10.Pentru a descarca programele mai sus mentionate foloseste Internet Download Manager http://www.internetdownloadmanager.com/

Răspuns utilizator avertizat
| neluL a răspuns (pentru bogdanintelegatorul):

Cu placere! wave bye, bye

Răspuns utilizator avertizat