| Al3xAnDrU66 a întrebat:

Salut numi merg mufele usb de la laptop dintr-o parte(unde sunt doua) iar in cealalta parte unde am numai una imi merge imi puteti spune care este problema? Windowsul nu este pus de mult.

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Scoate laptopul din priza, scoate si bateria din el si apasa pe butonul de pornire asa cu el scos din priza cca 5-6 secunde (se golesc niste condensatori de curent). Apoi conecteaza-l la priza, cupleaza bateria si porneste-l normal si apoi verifica USB-urile ->s-ar putea sa le recunoasca acum! Aceasta procedura reseteaza Embedded Controller (CE)
Daca nu merge varianta asta, inseamna ca ai o problema tehnica.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate sunt usb 3.0 si nu ai instalat driverele