| Fabian20 a întrebat:

O sa imi mearga GTA 4 si 5 pe configuratia asta? ...Procesor- Intel(R) Core(TM) i5 CPU M430 @2. 27GHz, 2262 MHz, 2Core(s), 4 logical Processor(s)
4Gb RAM
Intel(R) HD Graphics de 1696 MB

17 răspunsuri:
| sMecki1000 a răspuns:

Grand Theft Auto IV o sa-ti mearga fara probleme dar nu stiu ce sa zic de Grand Theft Auto V... o sa-ti mearga si V dar poate o sa-ti mearga in lag.

| Jipa95 a răspuns:

Nu. Nici 4 si nici 5.

| Fabian20 explică (pentru Jipa95):

Ce nu'i bun?

| sMecki1000 a răspuns (pentru Jipa95):

Cum sa nu mearga ba? Se vede ca bagi raspunsuri aiurea sa fi campionul zilei. Si iti iese.

| Jipa95 a răspuns (pentru sMecki1000):

Prietene, esti idiot! Cu ce placa video ruleaza el gta 4? Hd grahpics nu este optimizat pentru 4, iar la gta 5 iti trebuie o dedicata nu prastia aia de hd graphics.

| danutzu96 a răspuns (pentru Jipa95):

Aici cam ai dreptate. Placile integrate sunt mult mai slabe decat cele dedicate. Nu conteaza ca scrie 1696MB daca GPU e prost degeaba. Placa aia ar trebui sa echivlaeze cu GeForce 9800 GT ca sa ruleze pe minim jocul.

| Jipa95 a răspuns (pentru danutzu96):

1 la mana : Nu au memoria lor lor proprie ca o dedicata, isi ia memorie din ram.
2. Frecventa procesorului grafic este extrem de mica.
Ce are el acolo este ceva de multimedia nicidecum pentru jocuri. Poate rula totusi gta 4 cu tot pe low, dar sacadat. ( sub 25fps. )

| danutzu96 a răspuns (pentru Jipa95):

Asta asa e si VRAM unei placi video dedicate lucreaza la o frecventa mult mai mare decat cea a calculatorului... Integrata nu e pentru jocuri.

| Fabian20 explică (pentru danutzu96):

Si cam cati bani face ce am zis eu aici? totu e pus pe un DELL Vostro 3500

| danutzu96 a răspuns (pentru Fabian20):

Http://www.pcmadd.com/......apata.html
Tinand cont ca acesta are carcasa crapata DAR are placa video dedicata si procesor un pic mai mare eu as zice pana la 1250 MAX

| danutzu96 a răspuns:

Depinde ce HD graphics ai. Si procesorul e slabut pentru gta 5. Da toate setarile la minim ca sa ai cat mai mult FPS.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i asculta.O sa-ti mearga si gta 5 si gta 4, gta 5 o sa-ti mearga cu lag deoarece nu ai procesor suficent de bun.Eu am de ex 2 gb ram, Intel(Core) 2, 2, 66 ghz si nVIDIA geforce gtx.Si mi-a mers watch dogs care cerintele minime sunt de 6 gb ram, evident cu lag.

| Fabian20 explică (pentru anonim_4396):

Credeam ca placa video nu e suficient de buna, nicidecum procesoru...totusi e i5 big grin

| Jipa95 a răspuns (pentru Fabian20):

Pai da procesorul este ok pentru gta 4/5 dar nu ai o placa video dedicata suficient de puternica pentru a putea rula jocurile. Integrata din cpu este foarte slaba.

| KodrutZ a răspuns (pentru Fabian20):

Buba e integrata, lasa-i pe astia care comenteaza de procesor. Is cu capul.

| BenWilde a răspuns:

GTA V este mai bine optimizat decat IV, deci o sa iti mearga chiar mai bine. Chiar si asa nu ai suficiente resurse pentru a juca cu grafica la maxim, dar poate fi jucat.

| Salu134 a răspuns:

Laptopul meu are procesor 2.2 ghz, ram 4 gb, vide card AMD Radeon 1 gb si merge Gta IV fara probleme.