| sierra1 a răspuns:

Ia-l, e beton!

8 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

8 GB ram, fata de 16,

sursa de 310W cu care o sa fii mereu la limita (da doamne sa fie macar un brand serios, nu o petarda no name), iar upgrade, nici pomeneala.

Daca ai lua ce ti-am recomandat,
de asamblare se poate ocupa magazinul, contra cost, si
tot o sa iesi mai ieftin cu 250 RON.
Sau cu diferenta iei GTX 1660 cu racire dubla (2 ventilatoare), si astfel ai un sistem la fel de bun ca acesta, insa cu sursa ca lumea.

https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/4326162/

https://www.pcgarage.ro/carcase/aqirys/bellatrix/

| Cocoa2006 explică (pentru NLS):

Da eu nu stiu cum sa asamblez un pc :/

| Cocoa2006 explică (pentru NLS):

Eu ma gandesc sa il iau pe asta : https://www.emag.ro/......D3D7XYMBM/

sau pe ala de mai sus nust ca habar n-am cum sa asamblez un pc.-.

| NLS a răspuns (pentru Cocoa2006):

Ti-am explicat deja cum e cu sursele si placile de baza la sistemele preasamblate. Uneori si HDD-urile, SSD-urile sau RAM-ul inghesuite acolo sunt de tot rahatul.
Iti scot ochii cu un SSD de 512GB, dar apoape sigur e Intenso, ADATA, sau alt brand de 2 lei.

2852 + 140 = 2992

PE langa care mai pui 150 RON si ti-l asambleaza ei. (atat costa servicul de asamblare la ei)

SAU
daca stai intr-un oras (sau foarte aproape de un oras) unde exista un service de de calculatoare, cumperi piesele, si mergi la service cu ele.
Pentru maxim 120-130 RON ti-l asambleaza de fata cu tine.

SAU poate ai un vecin/prieten/coleg de servici cu parintii, care se pricepe si care ti-l poate asambla pe mai putin.

O amica ce are cont pe acest site si-a asamblat singura PC-ul, dupa tutoriale de pe YouTube si cateva indicatii de-ale mele.
(NU recomand neaparat sa faci la fel daca chiar nu ai idee ce faci).

Daca introduci codul acesta in casuta dedicata cand faci comanda (nu e al meu, ci al unui coleg de pe aici, Gabi Dumitrescu) mai ai inca 1% reducere.
92WQ7UMX

| Krazy124 a răspuns:

Da,este chiar ok

| stefan4747 a răspuns:

Duce orice, e bun daca nu te deranjeaza carcasa

| Cocoa2006 explică:

Multumesc mi-au zis parintii mei ca dupa ce vin rezultatele de la examen, luni, mi-l iau big grin