| LoverDip a întrebat:

Parteneriat cu YouTube :
Salut prieteni.M-am gandit sa imi fac parteneriat cu YouTube.
1.Cati bani iau pe un video care are 1.000 vizionari +?
2.Trebuie sa activez serviciul Adsense si sa am un card?
3. Daca am un trailer/intro, videoclipul mai este pentru "generare de bani"?
4. Daca de exemplu pun un intro care are o melodie protejata si incalc drepturile de autor,trebuie sa platesc o "amenda"? Si daca da,cat trebuie sa platesc?
O sa va mai pun eu intrebari, dar pana atunci sper sa imi raspundeti la acestea.Va multumesc!
FUNDA!

3 răspunsuri:
| RoIT a răspuns:

1.Daca ai parteneriat la adsence nu iei bani pe vizualizari iei pe clicurile pe reclame.
2.Nu trebuie sa ai card trebuie doar un cont paypal.
3.Da este numai ca acel intro sa nu fie copiat.
4.Nu, nu trebuie sa platesti nimic doar ca o sa iti suspende partea audio a acelui video.

Sunt in cunostinta de cauza deoarece sunt admin pe youtube.
O seara faina

| LoverDip explică (pentru RoIT):

Imi poti lasa un id de messenger/skype?

| LoverDip explică:

Multumesc,mai astept alte raspunsuri.