| Ligoflegendz a întrebat:

Pe LOL sunt chiar aşa importante runele si maestriile? Vreau să spun că nu prea imi place sa le schimb de fiecare dată când joc cu alt campion,la fiecare meci,ce mă sfătuiți, ați putea sa imi dați nişte rune şi măestri care să fie ok(zic să ma ajute, cât de puțin)pentru fiecare campion? Sau să le pot schimba repede? Sa le salvez cumva si să le schim automat? Mersi >>>>>>>:

3 răspunsuri:
| Moryami a răspuns:

Runele si maiestriile sunt unele dintre cele mai importante chestii din joc.
Fiecare invocator are 2 pagini de maiestrii si 2 de rune la inceput.
Paginile de maiestrii, iti poti face cate doresti, dar paginile de rune costa 6300 IP/buc.

| Bernardus a răspuns:

Ba, depinde. Daca esti lvl mic, nu trebuie sa te ingrijorezi. Mai incolo in joc, o sa ai neaparata nevoie de rune si mastery-uri. Cand vrei sa joci cu un campion nou, uita-te pe net la ce rune si mastery-uri are nevoie si incearca cat de cat sa iti faci build-ul. Ca sa iti raspund scurt la intrebare: Da. conteaza enorm

| Ligoflegendz explică:

Si daca folosesc aceleaşi maestri şi rune? nu e bine? tot dau un bonus, nu?