| xFlavy a întrebat:

Care e cel mai bun Windows 7 pentru jocuri? Ultimate, Home Premium sau Profesional?

4 răspunsuri:
| DanyReyMisteryo619 a răspuns:

Windows 7 Ultimate. Sincer il folosesc de foarte mult timp si e mult mai bun ca celelalte versiuni, pe celelalte versiuni se misca mai greu efectiv totul.

| efpies a răspuns:

Ultimate! Daca ai peste sau chiar 4GB de RAM poti rula Windows 7 Ultimate 64 Bit.

| LaurSwat a răspuns:

Mdea... ce zice Dany e un fel de efect placebo: "bai chestia asta e mai scumpa, clar e mai buna" : totaaaaaal gresit. Acel "ultimate" sau "professional" doar iti adauga niste lucruri pe care garantez ca nu le vei folosi niciodata, si nici nu vei stii de ele. Intrebarea pe care ar fi trebuit sa o pui ar fi fost "win 7 sau 8" unde ti.as fi spus win 8 (sunt f multe side to side comparisonuri pe net) deoarece diferenta in performanta la diferitele tipuri de win 7 este nula. Sper ca te.am ajutat

| KodrutZ a răspuns (pentru LaurSwat):

In principiu ai dreptate, dar depinde si ce hardware are el. Plus de asta, diferenta de performanta nu e suficient de insemnata cit sa merite sa folosesti aberatia aia de Windows 8.