| Andrw112 a întrebat:

Pentru o placa video de 2GB DDR3, 128 biti si un procesor de 3, 2 GHz, este necesara o sursa mai mare de 450w?

FUNDA!

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Depinde CE placa si CE sursa... plus ce mai ai prin calculator.
P.S. Sper ca nu faci prostia sa cumperi o placa cu DDR3 noua.

| Andrw112 explică (pentru KodrutZ):

Ce vrei sa spui cu placa?

| KodrutZ a răspuns (pentru Andrw112):

Ce am spus. Vrei sa iti traduc din romana in romana?

| ALeXuTzU23 a răspuns:

Depinde si de la ce firma e sursa ca daca e de la o firma buna se merita ca 450w-500w iti ajunge pentru ce ai tu dar daca e chinezarie nu o lua.Eu zic sa-ti cumperi o sursa de la o firma buna (tot de 450-500w) chiar daca dai mai multi bani. Daca nu iei una buna iti v-a arde toate componentele si nu merita sa te risti.