| Gheorghe_Alexandru_1997 a întrebat:

Placa de baza Gigabyte F2A85X-D3H, socket FM2 suporta Procesor AMD FX X8 8350, 4000MHz, 16MB, socket AM3+, Box?

4 răspunsuri:
| mickeyMT a răspuns:

Cum sa suporte o placa de baza cu socket FM2 un procesor care are AM3+? nu ti se pare ciudat ca nu au acelasi socket? Pentru procesoru' ala iti trebuie alta placa de baza care are socket AM3+.
BAFTA

| KodrutZ a răspuns (pentru mickeyMT):

Logic. Ce sa ii faci, omul o fi crezut ca e ca in cazul AM2 care de obicei suporta cam toate procesoarele pe AM2+ cu update de bios...

| KodrutZ a răspuns (pentru Gheorghe_Alexandru_1997):

Deci evident ca nu. Daca vrei jocuri, stai calm cu 8150-ul ala si ia un i3 sau un i5.