| 1tbuster a întrebat:

Pls help! Spuneti-mi si mie de ce Webcamul imi blocheaza calculatorul atunci cand il pornesc. Am incercat nu cu unul ci cu doua webcamuri..am reinstalat windows si totusi merge uneori 3 sec si imi blocheaza tot pc-ul sau uneori chiar si 10 minute iar apoi il blocheaza si trebuie sa dau restart.ce pot face?sad

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Ti-am zis ca o fi de la mufa sau ceva piese din pc! Incearca sa reinstalezi windows cu reformatare HDD si daca face la fel, du-l la service, nu ai ce face! Bafta!

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Problema ta nu e de la webcam sau windows, nici de la driver, cred ca ai o problema cu mufa de conectare, cabluri etc etc! Problema asta n-o poti rezolva tu, iti sugerez sa-l duci la un service! Bafta!

| 1tbuster explică (pentru lpavel):

Pffff...mda nu stiu ce sa zic cert e ca daca deschid calculatorul acum si dau web imediat tine 30 de secunde maxim si se blocheaza, il las intrat in windows nu stiu jumatate de ora si dau web tine vreo 2 minute.dar nu e o regula.mufa de usb ce ar putea sa aiba din moment ce recunoaste si usb pentru telefon nu stiu.

| 1tbuster explică (pentru lpavel):

Pai da dar cred ca iese din discutie asta...pentru ca si daca bag webcamul in laptop la fel face...si daca incerc cu celalalt webcam la fel se blocheaza. oare de ce?

| 1tbuster explică (pentru lpavel):

Ma repet pavel. webul blocheaza si calculatorul asta cat si celalalt (dar blocat permanent necesita restart ) deci nu cred ca are ceva piese stricate sau stiu eu ce..pe langa asta am si un al doilea web care face la fel si in laptop si in PC ...deci oare ce ar putea sa aiba.

| lpavel a răspuns (pentru 1tbuster):

Aha acum inteleg... Incearca pe alte windows-uri sau mai poti incerca sa faci un update la webcam! PS:scuze ca nu te-am inteles inainte!

| 1tbuster explică (pentru lpavel):

Am luat exact driverul de la Logitech pentru webcamul asta si tot asa face chiar nu inteleg...de ce totusi o perioada merge iar apoi ingheata calculatorul.nu mai pot face nimic... urat

| lpavel a răspuns (pentru 1tbuster):

Ti-am zis ca o fi de la mufa sau ceva piese din pc! Incearca sa reinstalezi windows cu reformatare HDD si daca face la fel, du-l la service, nu ai ce face! Bafta!