| thunder11 a întrebat:

Poti sa schimbi placa video de la radeon la nVIDIA? Spre exp daca am Ryzen 5 2600 si Radeon Rx580 pot sa imi iau un GeForce Gtx 1660 Super sau un Rtx 2080?

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Exista placi de baza care accepta orice placa video dar nu cred ca placa ta de baza e asa. Vezi cu un program ca: Everest ce placa de baza ai apoi cauti pe net placa ta de baza si vei vedea daca suporta sau nu. De obicei majoritatea suporta dar cum am zis, nu stiu ce placa de baza ai...

| thunder11 explică (pentru lpavel):

Am un msi b450 gaming plus

| lpavel a răspuns (pentru thunder11):

Ai o placa de baza foarte buna! Pe aceasta placa de baza poti pune orice placa video vrei!