| saneaambul a întrebat:

Procesor pina la 460 RON, mai performant decit athlon x2 250. Socket nu are importanta. Ajutati va rog. Mi-am instalat placa video GTX 650 Ti, si se vede ca PC-ul a slabit putin in viteza... Multumesc

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Huh? Adica ai instalat o placa video mai slaba ca inainte sau cum? Plus de asta, esti legat de socketul placii de baza. Probabil poti sa pui un FX-4300.

| saneaambul explică (pentru KodrutZ):

Pentru placa de baza LGA 1155 sau lga 1150. Am avut placa video gt 220, dar acum mi-am pus gtx 650 Ti

| KodrutZ a răspuns (pentru saneaambul):

Pai ai placa de baza sau nu? Daca nu, 460 RON proc si placa de baza sau 460 ron doar procul?

| saneaambul explică (pentru KodrutZ):

Doar procul imi trebuie

| KodrutZ a răspuns (pentru saneaambul):

Bun, si ce placa de baza ai in cazul asta?

| saneaambul explică (pentru KodrutZ):

Inca nu am, dar ma gindesc sa-mi cumpar una. Ca de exemplu cu un socket LGA 1150 sau LGA1155

| KodrutZ a răspuns (pentru saneaambul):

Deci iti trebuie proc si placa de baza. Probabil si DDR3...