| mihbogdan a întrebat:

Sal mi-am descarcat lol si am o problema cand intru in jocl a un meci dureaza pana mi se incarca 100% dar dupa satu si imi iese din joc si imi zice cv cu memorie etc.O sugestie ce as potea face, am cerintele minime pentru el. fundahappy

4 răspunsuri:
| VXX a răspuns:

Chiar nu am idee ce poate fi insa am o banuiala dar intai da detalii despre procesorul tau ca el ar putea fi cauza.

| mihbogdan explică (pentru VXX):

AMD Sempron(tm) 2600+.MMX, 3D Now, 1.8 ghz

| VXX a răspuns (pentru mihbogdan):

Nu cred ca e din cauza memoriei cache ci mai concret din cauza memoriei Ram nu ai suficienta iar in cazul asta jocul nu iti va merge, si ca sa nu te las in ceata cu memoria cache.
Memoria cache (sau simplu un cache) este o colecție de date ce sunt o "copie la indigo" a valorilor originale stocate altundeva sau calculate mai devreme, unde operația de aducere din memorie a datelor originale este costisitoare (datorită timpilor mari de acces la memorie) sau costul recalculării acestora este mare, în comparație cu costul citirii acestora din cache

| mihbogdan explică (pentru VXX):

Mai demult mi-a mers cat de cat...dar mersi ori cum