| CeZaR_2777 a întrebat:

Am o configuratie foarte mica pentru zilele noastre, la PC.Prin 07(cand mi-am luat eu PC-ul) era buna, acum...
Vreau si eu niste jocuri, in principal ca Prince of Persia, Resident Evil, Rogue Trooper la configuratia urmatoare : 1.2 Gb RAM, 256 video Model Shader 2.0(ATI), Procesor 2.68 GHz.
As vrea sa mi se ofere jocuri care au cerinte minime potrivite PC-ului meu...Nu vreau sa mi se ofere o lista cu o multime de jocuri aiurea si cerinte peste cele pe care le am eu...
Va multumesc foarte foarte mult.

2 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Vrei ultimele 2 prince of persia? pentru asta iti trebuie o placa video cu shader model 3.0
eu am calculator aproape similar si le-am jucat.
pentium 4, 3.0 ghz, 1.5gb ram, placa video 9500gt.

| CeZaR_2777 explică (pentru Zangetsu):

Multumesc amice dar am spus ca am MODEL SHADER 2 nu 3...Stiu,asta este o mare problema pentru ca la multe jocuri e nevoie de model shader 3