| sautean14 a întrebat:

Sal TPU.Am o intrebare pentru o funda! Cei care joaca Dragon City pe FaceBook cum se fac dragonii puri si legendari(dar ma intereseaza mai mult cei puri)

Răspuns Câştigător
| DENNIS2001 a răspuns:

Si eu joc dragon city sunt la level 24 si eu cred ca poti gasi pe www.dragoncitywiki.com
funda?

| Shac0 a răspuns (pentru DENNIS2001):

Doamne da ce saitu lui dracu nici daca scrii in engluza nici in romana nu iti da ceia ce trebuie

| xOrbitssxboy a răspuns (pentru Shac0):

Da;]

26 răspunsuri:
| Shac0 a răspuns:

Cei puri nu stiu depinde la ce te referi adica pur numai foc sau apa sau pamant ii cumperi pe cei legendari ii cumperi cu 2.500 gems

| ALY3N a răspuns (pentru Shac0):

Ti-as da o evaluare negativa dar stadiul de junior nu imi permite

| Sandu_Razvan_1990 a răspuns:

NU trebuia sa ii dai found lui COCORITE
Prima data iti trebuie gumy si cool fire
si faci legendari gumi se face din perl dragon si fulg dragon cool fire sa face din alpin dragon si vulcano dragon si fac gumy si cool fire dupaceea se pune gomy primul si cool fire al 2 la breeding de mai multe ori pana iti iese 2 legendari si dupacea or care ar fi acceia doi legendari ii pui nu conteaza ordinea la breeding si iti iese pur dragon dupacea pur dragon
cu fiecare dintre dragoni aia normal flame terra sea dark metal etc si iti iese pure flame pure terra etc

| sautean14 explică (pentru Sandu_Razvan_1990):

Da-i pace cu intrebarea asta dde un an am puri...

| ALY3N a răspuns (pentru Sandu_Razvan_1990):

Mie mi-a dat gummy din cactus si hot metal daca nu iese din prima mai pune-i

| Sandu_Razvan_1990 a răspuns:

Vrei sa vezi jucator de Dragon City bun baga-ma ma la prieteni pe FACEBOOK:Razvan Sandu ma gasesti tu te las cu gura cascata. Daca tu nu ma asculti. Iti astept cererea de prietenie.

| sautean14 explică (pentru Sandu_Razvan_1990):

Ma frate da ati dau da sunt 10000 de razvani. cum imi dau sama?

| Sandu_Razvan_1990 a răspuns:

Ma sunt intro poza cu mine catarat pe o stanca.Sau da-mi facebook-ul tau!

| bodi01 a răspuns:

Pure,pure terra,pure flame,pure sea,pure nature, pure eletric, pure ice, pure metal, pure dark. funda

| FinSiDivin a răspuns:

CoolFire Dragon(Lvl 15) + Gummy Dragon(Lvl10) = Mirror sau Legendary Dragon
Legendary+Cristal sau invers, cum vrei... = Pure dragon
Pure dragon+Orice dragon (in afara de legendar) iti va da Pure falme, etc...
Sper ca te-am ajutat :-) Funda?

| alinradunikolae a răspuns:

Poi petroleum+cool fire=wind sau legendary sau cool fire +petroleum =legendary sau wind!

| Melinda_Cynthia_1988 a răspuns (pentru alinradunikolae):

Heyywinking Ma poti ajuta si pe mine cum se face petroleum dragon?

| mariandub a răspuns:

Daca vrei sa faci legendar baga gumy cu cool fire | gumy al faci din pasarea de foc si cu star | cool fire al faci din alpine cu dragonul medieval sper ca am fost de ajutor

| Doritza_Marius_1987 a răspuns:

Salut sunt marius cum se fac dragoni cactus, spicy, icecube, mojito, ice cream si poo

| ALY3N a răspuns (pentru Doritza_Marius_1987):

Poo se face din mud dragon cu dark dragon
cactus din nature si terra
spicy din nature si flame
icecube din sea si ice
ice cream tot din dea si ice
si mojito din nature si ice

| Marius_Florin_1997 a răspuns:

Legendar din cool fire +soccer

| ALY3N a răspuns:

Trebuie sa combini mai intai dragoni rari intre ei pana iti da legendari
dupa aia combini doi legendari pana iti da pur

| Mihai546k a răspuns:

Care vrea sa-l ajut asata e id meu yo.initial@yahoo.com

| Andrei_Halip_1968 a răspuns:

Sa legendary cu miror si va iesi pure

| Mihaita_Piu_1997 a răspuns:

Pentru a face puri ati trebuie legendari
cristalul si legendarul ala colorat si pentru a face legendari ati trebuie gummy si cool fire

| Daniel_Florentiu_1975 a răspuns:

Am lv 19 si am dat la nimereala doi dragoni GUMMY + ARMADILO si mi-a iesit legendar(GUMMY=Battery(electric + metal) + Dadelion(Ice + Plant); ARMADILO=Pamant + Metal
Combini dragonii gummy si armadilo pana o sa iti apara la Breeding si apesi Speed up sa scrie 1D 23H

P.s.
Ce ie in paranteza sunt combinatiile ca sa iasa gummy si armadilo
CA SA IASA LEGENDAR TREBUIE SA II AI DE LV 10 PE AMANDOI

| sautean14 explică (pentru Daniel_Florentiu_1975):

Mersi... dar am puri... cred ca din 2012

| Musat_Gheorghita_1968 a răspuns:

Cand iti faci pure fa pure darck leval 15 si pure tera leval 10 sau pure ice leval15 si pure tera leval 15 asa mi-a dat mie.

| Boss_Seby_1998 a răspuns:

Pa ala legendary dragon il faci cu dragonul soccer si cool fire la fel poate sa iti iasa si ala cristal