| BigKing a întrebat:

Sal TPU, am o placa video ATI Radeon HD 5450 total memory: 1783 MB, pe multe site-uri vad ca pentru fifa 14 imi trebuie placa video ATI Radeon HD 3600, adica eu am palca video suficient de buna, nu?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Nu doar placa video e importanta intr-un joc, ci si memoria ram si performanta procesorului. In plus, o placa video integrata (in placa de baza) nu are performantele unei placi video separate (care se conecteaza la placa de baza prin slot). Tu poti instala jocul si vei vedea cum se misca si daca sistemul tau, in ansamblu, suporta aplicatia.

| BigKing explică (pentru dannyel86):

Asta stiu happy dar eu sunt curios de placa video, si cum aflu daca placa video este integrata sau nu?

| dannyel86 a răspuns (pentru BigKing):

Vezi ce placa de baza ai si intra pe site-ul oficial al producatorului, acolo unde ai descrierea completa a placii de baza. Se mentioneaza daca ai placa video integrata pe ea si ce model e.