| neftitersezes a întrebat:

Sal TPU. Am si eu o problema cu PCU meu. Cand il deschid merge bine in jur de 20 de minute iar apoi incepe sa mearga greu de tot. Ce pot sa fac sa nu mai mearga asa. Am windows 7 ultimate 32-bit (6.1, Build 7600), Memorie 768MB RAM, chip Type ATI radeon 9200. Va rog spuneti-mi ce sa fac

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai Putea încerca sa folosești programe ce iți optimizează sistemul, cum ar fi acesta ( http://www.tune-up.com/ ) si nu numai. In al doilea pas ai putea totodată sa folosești un software care iți optimizează RAM-ul, cum ar fi asta ( http://rambooster.net/ ). Totodată asigurate ca nu folosești programe mult prea puternice pentru sistemul tău ( antivirus; jocuri; etc ).
/ încearcă sa iți cureți unitatea centrala de praf, fiind temperaturile ridicate răcirea procesorului și nu numai sunt foarte importante :)

| neftitersezes explică (pentru anonim_4396):

Mersi pentru raspunsuri, asa o sa fac

| anonim_4396 a răspuns (pentru neftitersezes):

Reply : vezi de asemenea dacă și sistemul de operare ( Windows-ul ) este prea solicitant pentru sistemul tău. In caz de se adeverește, mai bine ai trece pe una din versiunea mai vechi ( Windows Xp SP3 )

| neftitersezes explică (pentru anonim_4396):

Am incercat sa iau acele 2 programe dar cand dau sa se instaleze se inverjeste bara aia putin si dupa aia ramane asa si l-am lasat si 2 ore si tot asa. P.S: am scos si prafu de la unitate, tot asa merge

4 răspunsuri:
| AtAkUs a răspuns:

Man cred ca ai praf la unitate verifica acum nu mai sta ca e cam grav funda
daca te-am ajutat