| Edyshk2013 a întrebat:

Am windows 7 si am un ping de peste 300 pe cs nu stiu de ce... Uitati specificatiile laptopului.

Ram 2gb.
Procesor Intel celeron 1, 7 ghz
Placa video INTEL HD GRAPHICS 1 GB
win 7 ultimate...
Am ping de peste 300 de fiecare data cand intru...

2 răspunsuri:
| PopAdrian a răspuns:

Pingul are legatura cu calitatea serviciilor de internet, nu cu configuratia calculatorului. Ping-ul iti masoara viteza cu care calculatorul tau comunica cu server-ul. Cu cat este mai mic cu atat viteza comunicatiei este mai mare. Daca ai net pe wireless, motivul este clar, daca nu, ori probabil reteaua e foarte aglomerata sau pur si simplu nu ai netul destul de rapid. Succes!

| Edyshk2013 explică:

Am router.