| Bogdan123Bogdan a întrebat:

Sal TPU cand am intrat azi pe laptop(am windows 7) mi-a aparut i problema:mii s-a schimbat toate iconitele si de la start si de pe, dekstop in iconita de la winrar si cand incerc sal deschid imi scrie :The arhive is either in unknow format or damage.Ce pot face cel mai bun raspuns si cel mai repede funda

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Incearca asta http://support.microsoft.com/kb/950505?wa=wsignin1.0 Daca nu merge, atunci ->
RESETEAZA Default Programs pentru diferite tipuri de fisiere in Windows 7, Vista si XP
WINDOWS 7 - Intra in Start > Run > Default Programs sau Control Panel > Programs > Default Programs apoi da click pe > Associate a file type or protocol with a program > apoi selecteaza un anumit tip de fisier (adica in functie de extensie) si da click pe Change Default Program > repeta pentru fiecare fisier caruia vrei sa ii modifici programul default.
De asemenea, poti modifica programele implicite in Windows 7, navigand catre Control Panel > Default Programs > Set your default programs, apoi selectand programele default cu care sa se deschida anumite tipuri de fisiere (metoda poate fi putin mai rapida daca nu ai nimic impotriva ca diferite fisiere sa se deschida cu acelasi program, de exemplu gif, png si jpg vs. Windows Viewer). SAU cel mai usor descarca FIX-ul asta de aici http://www.sevenforums.com/......store.html

| Bogdan123Bogdan explică (pentru neluL):

Frate esti cel mai tare, m-a complic de 1 an cu laptopu si imi merge, mersi :X

| neluL a răspuns (pentru Bogdan123Bogdan):

Cu placere! wave bye, bye