| IonutValentin14 a întrebat:

Am un laptop cu windows 7 si am incercat sa deschid un fisier cu winrar si de atunci imi apar toate iconitele de la fisier cu winrar si nu mi se deschid.
Ce sa fac, va rog sa imi spuneti cat mai repede! Multumesc!

Dau funda celui care ma ajuta!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii mai explicit.Acum toate programele de pe ecran se deschid cu wirar:? Care fisiere zici ca se deschid acum cu winrar? Yahoo messu, sau alte programe?

| IonutValentin14 explică (pentru anonim_4396):

Mi se deschid cu winrar toate programele din bara de start!
yahoo, mess, mozila, ..etc

| anonim_4396 a răspuns (pentru IonutValentin14):

Windows repair. Bagi cd cu windoows si dai repair.sau cauti win fix, sunt mai multe programe de raprat, insa mai intai scaneaza serios cu antivirus pentru c virusii fac asta. Ti-a sters optiunea de Open normal. adica.exe-urile programelor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau dai click dreapta pe un fisier, apoi propietes. Undeva scrie mai mic „Change" adica schimbare. Dai pe change si alegi din lista cu ce sa se deschida de acum incolo. Dai save si ok. De acum incolo acele fisiere se vor deschid cu ce ai ales tu.

| KnowEverything a răspuns:

Click dreapta -> Open with (Deschide cu ) -> Alegi programul dorit -> Optional sa apesi 'always open with this program' (deschide mereu cu acest program) daca nu mai vrei sa iti mai deschida cu win-rar.

| Kisses a răspuns:

Dai click dreapta pe programul care vrei sa îl deschizi și apoi open with
... ( deschidere cu ), ceva în gen, iar apoi selectează cu ce vrei sa deschizi programul.