| NUMEPamPam a întrebat:

Sal TPU. mi-au facut bunicii o "surpiza" cumparandu-mi un netbook Acer aspire one d270, care e de tot cacatul, problema e ca e luat in rate. e vreo modalitate prin care sa-l dau inapoi si sa inchei contractul, si sa fac altul? P.S.: e in garantie

10 răspunsuri:
| JustRoxanne a răspuns:

Depinde din ce magazin l-au cumparat!

| LaLooxD a răspuns:

Frate,gestul conteaza. Ei au incercat sa iti faca o bucurie, ei nu sunt in pas cu tehnologia, ai uitat? Doar la unele magazine se poate returna, poate ai noroc. Bafta!

| bubulex a răspuns:

Depinde de la ce magazin stiu de exemplu ca la eMAG se poate

| NUMEPamPam explică:

L-au cumparat din Real

| NUMEPamPam explică:

Stiu ca gestul conteaza, dar au de platit 1 an si jumatate pentru un **** pe care nu ma ajuta cu nimic, windows n-are pe el, n-are cd-rom.

| NUMEPamPam explică:

Macar daca s-ar putea, sa iau altul in locul lui si sa dau restul de bani, si sa ramana aceeasi rata

| Legiuitoarea a răspuns (pentru NUMEPamPam):

Bună.
Nu se poate dacă el nu este defect din fabricație iar pe piață se mai găsesc din aceeași gamă.
Gestul are o valoare sentimentală, nu trebuie să te comporți atât de "isteric"!
Pa, pa.

| NUMEPamPam explică (pentru Legiuitoarea):

Draga mea, nu am fost "isteric" am zis doar ca e de ****, pentru ca nu are cd-rom si, habar nu aveam cum sa ii instalez windows-ul.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru NUMEPamPam):

Bună.
Și acum să înțeleg că te-ai descurcat? Mă bucur totuși că surpriza nu a fost atât de rea.
Pa, pa.

| alexandra57788 a răspuns:

Cum s-a spus si ma jos, depinde de la ce magazin l'au luat, nu la toate se returneaza, dar de ce spui ca nu e bun? Ar trebui sa te bucuri de el! Eu nu ii inteleg pe unii...