| CaPoNe95 a întrebat:

am si eu o problema care vreau sa o rezolv urgent urgent! am luat un netbook Acer Aspire One D270 si am bagat windows 7 pe el am instalat driver pentru internet si pentru wi-fi si cand dau sa ma conectez la wi-fi imi cere parola.O bag si dupa aia imi da o eroare cu turbleshot ceva de genu.va rog mult sa imi zice-ti ce sa fac urgent dau funda!

Răspuns Câştigător
| iler a răspuns:

Salut,
-Verifica daca conexiune este facuta corect
- Reinstaleaza driver Wi-Fi
- Un simplu restart.

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

E normal deoarece rețeaua wifi este securizată adica numai proprierarulk acesteia știe parola.conectarea ilegală la astfel de rețele este infracțiune și se pedepsește cu închisoare de la 2-7 ani și este pe bune asta nu ca și în cazul furtului de soft la care nu se aplică legea.Deci recomand să folosește rețele widi neparolate sau hatspoturi ca să nu ai probleme cu legea și tot o dată windows 7 pe astfel de noetboock-uri nu e o alegre bună, deoarece forțezi hardware-ul și riște șa ți se anuleze garanția în caz de defecțiune, ele fiind dimensionate pentru linux.Succes

| CaPoNe95 explică (pentru DeyCj):

Reteaua wi-fi este a mea asa ca nu fac nici o infractiune

| laptopnews a răspuns:

Problema nu ar trebui sa fie la laptop/netbook, ci la setarile facute. Reinstaleaza driver-ul si vezi atunci. Succes! http://laptopnews.ro/download-drivere-laptop

| tr3ig a răspuns:

Eu am un aspire 5735z si merge struna sa zicem, problema poate fi ori din driver, trebuie sa il iei de pe sit sa fie original nu contrafacute, ori cum au zis si useri ceilalti pentru ca acea retea este parolata. daca nu este a ta automat sa nu stii parola, dar daca este a ta incearca sa schimbi driverele

| fabilescu a răspuns:

Am dat si eu de o problema asemanatoare saptamana trecuta.din fabricatie sunt cam proaste ca sa zic asa aceste netbookuri.instaleaza windows 7 starter sau home premium.recomand home premium pentru ca are mai multe facilitati.incearca varianta asta si vino cu un raspuns dupa

| dienuk2001 a răspuns:

Buna! am un laptop exact ca al tau si am avut aceeasi problema, sper ca o sa te ajut prin aceste informatii pe care o sa ti le dau!
1.du-te langa router unde iti va arata ca ai semnal excelent si incearca sa te conectez, i=daca nu merge du-l la reparat ca sigur are o problema:-) cel putin la mine a mers, funda