| Iliutz a întrebat:

Sall all,
mi-am luat de curand un procesor core 2 duo e 8300 si nu stiu ce are de se incalzeste ff rapid daca nu lucru nimic are vreo 53 grade de intru in ceva joc ajunge pe la vreo 75 ce credeti ca are crying, n-am facut oc si am schimbat pasta si am curatat coolerul

Răspuns Câştigător
| xXxStefaNNNxXx a răspuns:

Vezi poate trebuie sa schimbi pasta de la cooler.

| Iliutz explică (pentru xXxStefaNNNxXx):

Mersi de raspund am schimbat si pasta si colerul si acuma merge perfect, am 45g in conditi normale si in full load 55-60 e bine nu? tongue
m-am uitat la temperatura la speed fan si ala nu cred ca arata bine happy

2 răspunsuri:
| Niiiicu a răspuns:

Daca e seconad hand a fost forjat foarte mult si cred ca are si oc facut, 50 grade cand nu faci nimic e ok, dar 75 e cam mult, la mine nu sare de 50 orice as face, dar poate ca ai coolerul prea mic, daca ai loc pune unul de 140 sau macar 120