| maryneldanyel a întrebat:

Sall. Am un pc(proc.3.0 dual core, 2GB ram, 1GB video, 500GB HDD) si nu prea ma asculta happy il bag in priza porneste singur si se opreste dupa 2-3secunde apoi apas pe buton sa.l pornesc..la fel sursa este buna, am schimbat ramii intre ei, am scos mufa de la botonul ON\OFF si am atins intre ai pinii aia..la fel eu tind sa cred ca are un scurt in placa de baza de parca ar tine cineva butonul apasat aa si cate o data apasa de 2-3 ori pe buton sa o ia

4 răspunsuri:
| DuDDy24 a răspuns:

E foarte posibil sa existe pe undeva vreun scurt. Incearca sa pornesti sursa "la rece"(faci atingere intre firul negru si verde a mufei ATX care se conecteaza pe placa de baza). Daca porneste si nu se opreste sursa e OK. deconecteaza perifericele si conecteaza-le din noi, sa nu se fie deplasat vreun fir. In cel mai rau caz poate fi placa de baza, mie mi s-a intamplat dar se oprea singur dupa ce intra in windows. Bafta!happy

| KingTheKing a răspuns:

Sursa este prea mica! asa am patit si eu la un pc! si am gasit la 280lei o sursa sirtec de 600w.

| KingTheKing a răspuns (pentru KingTheKing):

Cu certificat 80bronze

| maryneldanyel explică:

Asa cred si eu ca este dusa placa de baza sursa e ok am pornit-o cu punte intre verde si negru cat despre periferice..am desfacut tot de pe placa de baza curat si pus la loc