| octav005 a întrebat:

Bună seara. Știe cineva de ce îmi pornește pc-ul cum bag stecherul în priza (pornește fără sa apăs butonul de power} și se oprește după 2 secunde. Încerc sa pornesc de la butonul Power. Dar degeaba. Am scos pe rand pinii din placa de baza. Cei de Power și reset., alimentarea de HDD, cate un slot de RAM, am înlocuit și o alta sursa. Am pus și o hârtie de ziar sub placa de baza crezând ca face masa cu carcasa. Dar degeaba. Îmi face aceeași chestie. Pornește instant cum bag stecherul în priza și se oprește după 2 secunde. Știe careva de unde este problema? Acel HDD l-am probat pe alt PC, este funcțional.

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Dar nu te-ai gandit ca butonul de on/off iti face atingere? Ia uita-te tu mai bine.

| octav005 explică (pentru Jipa95):

Pai dacă am scos și pini din placa. Cei de la butonul on of. Și îmi face aceeași problema

| peperonies a răspuns:

Credeai ca o sa gaseasca placa de baza raspunsul la problema in ziar?