| AAAdelin a întrebat:

Sall! Care sunt cerintele MINIME pe care sa ruleze decent jocul portal 2 pe win xp?

4 răspunsuri:
| gamestoper1998 a răspuns:

OS: Windows 7 / Vista / XP / 2000
CPU: 3.0 GHz P4, Dual Core 2.0 ( sau mai mare) ori AMD64X2 (sau mai mare)
RAM: 1GB XP / 2GB Vista
Hard Disk Space: 7.6 GB
Video:128 MB

| AAAdelin explică (pentru gamestoper1998):

Am Windows XP, RAM 1 GB si CPU de 2.40 GHz, crezi ca o sa ruleze bine(binisor)?

| Zangetsu a răspuns (pentru AAAdelin):

Daca ai si o placa video decenta... da

| gamestoper1998 a răspuns (pentru AAAdelin):

Eu zic ca da si vorba lui zangetsu daca ai o placa de minim 128mb si toate driverele instalate ar trebui sa nu ai probleme.Procesorul de 2.40 ii cu vreo 600 mhz mai mic dar daca setezi detaliile medium spre low va rula excelent.