| Sp3ctro a întrebat:

Am Assassin's Creed IV si mi se vede cu lag... am dat rezolutia cea mai mica si tot degeaba. Ce este de facut. sad Va las cateva informatii despre Leptopul meu
Ram: 4GB
Video: 2 GB
Procesor: Intel(R) Pentium(R) CPU 2020 2.4 GH.z
Modelul: Acer Aspire E1-531G
Dau funda pentru cel mai bun raspuns....si categoric sa mearga big grin

12 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Raspunsuri inutile, singura problema a ta este placa video, procesorul e bun, la fel si ram-ul nu cum zic cei da mai jos, tu cel mai probabil ai o placa video integrata[numele ei este Intel hd graphics] si pe ea nu poti juca jocuri precum assassin's creed 4.

| Jipa95 a răspuns:

Tu vrei sa rulezi un joc care mananca destul de multe resurse unui pc ( memoria video, procesorul, ram ). Nici nu-i de mirare ca ti se misca atat de prost deoarece laptop-ul tau nu indeplineste cerintele jocului, aici mai intervine si optimizarea lui, si uite asa ti se misca foarte prost!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma prostilor [facepalm]. Totul e de vina! Ma idiotilor, stiti foarte bine ca Laptop-urile nu sunt de jocuri. De ce naiba mai puneti intrebari prostesti?

| anonimguy3 a răspuns:

Mda pe artificia aia de laptop (laptupurile nu-s pentru gaming de cate ori sa zic) vrei sa joci tu ac4? Ma mir ca ti-a pornit, acu vrei si fara lag? straight face

| TechGuyTpu a răspuns:

Bai,sa fiu sincer nici nu credeam ca se porneste pe componentele alea.Tu vrei sa mearga pe 4 gb ram? Si procesor ala? Zi mersi ca merge 3 sau 2

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru TechGuyTpu):

Ce au 4 gb rami? mie imi merge perfect cu 4 pe ultra.

| TechGuyTpu a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

Depinde de celelalte componente, in cazul lui trebuie 8 ca macar sa mearga, o sa inveti mai incolo daca esti la liceu de informatica, portile de iesire/de intrare etc

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru TechGuyTpu):

Poate sa aiba si 124gb de rami ca n-o sa faca nici o diferentawinking daca jocul nu foloseste niciodata nici 3gb rami

| VladyXR a răspuns:

Procesoru nu e asa de stralucit ca sa mearga pe el Assasin Creed 4

| semyryan a răspuns:

Exact 1 e procesorul si a 2-a ar fi placa adica pe ce frecventa lucreaza daca lucreaza pe 125 hz degeaba e ca si cum ai avea o masina cu motor 3500 diesel 120 HP.

| Sp3ctro explică:

Gura ca am rezolvat...acum imi merge perfect

| starlord a răspuns:

Pai prietene nu doar la rezolutie trebuie sa dai, trebuie la tot la qualy, la vyns, la tot tot unitatea mea este mai slaba dar mie mi-a mers jocul bun